понеділок, 30 вересня 2019 р.

16-й день педпрактики

Мною було проведено урок з алгебри на тему: "Властивості функції" Мете уроку: формувати в учнів знання про властивості функцій; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Тип уроку - комбінований. На цьому уроці ми з учнями повторили що таке функція і як в неї є властивості. Також ми розв`язували різнорівневі завдання на знаходження властивостей функцій. Під час уроку я привертала увагу учнів, ставлячи питання, іноді виходила на рівень діалогу з учнями. Методи навчання і виховання досить результативні, не складні, скоординовані, діти швидко їх засвоюють. У процесі уроку виправляє помилки в рішеннях прикладів, у випадках ускладнень я робила підказки.
Тема уроку з геометрії: "Паралельність прямої і площини". Мете уроку: формувати в учнів знання про паралельність прямої і площини; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Тип уроку - комбінований. На цьому уроці учні дізнались ознаку паралельність прямої і площини і повтрили які прамі називаються паралельними.

пʼятниця, 27 вересня 2019 р.

15-й день педпрактики

Сьогодні я провела урок з геометрії і інформатики. 
Тема уроку з  геометрії - "Зображення фігур у стереометрії" Мета: узагальнити та систематизувати знання з данної теми. Тип уроку - урок узагальнення та систематизації знань.
Домашнє завдання було зробити здома правильний многограник. Всі діти зробиои їх із бумаги А4, окрім Ілони. Вана подарувала мені квітку з горшочком у формі многогранника.



Тема уроку з інформатики була: "Штучний інтелект". Конспект уроку
Я провела заліковий позакласний захід з математики - "Математика і мистецтво".
Сценарій заходу
Мета якого - виховувати в учнів любов до математики, показати зв’язок математики і мистецтва, розвивати пізнавальну активність учнів. Цей захід складався з 4-х етапів: 
а) Математика і архітектура
б) Математика і живопис
в) Математика і література
г) Математика і музика
 Кожен етап супроводжувався презентацією.


четвер, 26 вересня 2019 р.

14-й день педпрактики

  Сьогодні я відвідала уроки фізики і української літератури.
  Тема уроку з української літератури: "Панас Мирний. «Хіба ревуть воли, як ясла повні?».
Шлях Ничипора Варениченка: від правдошукацтва до розбійництва" Мета: обговорити з учними твір Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» Тип урок: урок застосування знань, умінь і навичок. На цьому уроці учні обговорювали прочитаний ними твір. На уроці учні активно включаються в обговорення питань, що задаються вчителем, не соромляться висловлювати свої думки. Вана заохочує таку активність схвалюючими фразами: «Молодець», «Правильно», «Так, саме так» і т.д. Це сприяє внутрішньому розкріпаченню учнів, ніхто не відчуває себе зайвим, учням дуже приємно усвідомлювати, що їхня думка значима, що вони можуть побачити якісь приховані закономірності та факти, а значить, здатні мислити глибоко і серйозно. Учні ведуть себе дисципліновано, тому що всі включені в роботу і не відволікаються. Вчитель впевнено і наполегливо вимагає виконань завдань уроку. Вона вміло тримається перед класом, володіє ним. До дітей ставиться з повагою, дотримується тактовність.  До окремих учнів застосовує індивідуальний підхід.
   На уроці фізики тема була: "Лабораторна робота № 1. Визначення прискорення тіла в ході рівноприскореного прямолінійного руху". Мета: застосувати знаня, уміня і навички учні з данної теми.  Тип урок: урок застосування знань, умінь і навичок.
На уроці учні виконували лабораторну роботу. Час від часу задаючи вчителю питання.

середа, 25 вересня 2019 р.

13-й день педпрактики

Сьогодні у нас не було води в школі і уроки відмінили. Але я була в школі. Я перевіряла зошити і писала конспекти уроків.

вівторок, 24 вересня 2019 р.

12-й день педпрактики

Сьогодні я відвідала уроки з географії і історії України.
Тема уроку географії: "Географічне середовище як сфера взаємодії суспільства і природи. Природокористування: раціональне і нераціональне". Мета: формувати в учнів знання про Географічне середовище; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Тип уроку: комбінований. На уроці вчитель дотримується дидактичних принципів навчання та виховання: активності, наочності навчання, систематичності, послідовності, доступності. Привертає увагу дітей до аналізу виконаних завдань, самооцінцки. Учні ставляться до занять позитивно, по можливості виконують усі вправи уроку. Час уроку доцільно розподілено за рівнями складності. У заключній частині уроку закріплення основних моментів. Проводиться підведення підсумків уроку, дається домашнє завдання.

Тема уроку з історії України: "Проголошення Української Народної Республіки". Мета: формувати в учнів знання про проголошення Української Народної Республіки. Тип уроку: засвоєння нових знань. На цьому уроці учні подготували доповіді і виступили з ними. Потрібно відзначити, що учні активно включаються в обговорення проблемних питань, що задаються вчителем, не соромляться висловлювати свої думки. Вчилель же заохочує таку активність.

понеділок, 23 вересня 2019 р.

11-й день педпрактики

Сьогодні я провела уроки з алгебри і геометрії.
Тема уроку з алгебри: "Числові функції. Способи задання функцій". Мете уроку: формувати в учнів знання про числові функції та способи задання функцій; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Тип уроку - комбінований. На цьому уроці ми з учнями повторювали що таке функція і які існюють способи задання функції. Постановка  питань стимулює розвиток в учнів розумових сил, не налаштовує на заучування, активізує думки, виховує інтерес до навчання. Питання, які я ставила, вимагають вдумливого читання, розуміння та осмислен­ня матеріалу, але не його механіч­ного заучування. Я направ­ляє хід думки учнів таким чином, щоб вони активно, зосереджено намагались побачити невидиме, зрозуміти приховане, розглянути незвичайне у звичайному, у тому, що зустрічається на кожному кро­ці (розумова активність). Види роботи відповідали віковим осо­бливостям учнів, дозволили мені активізувати навчальну їхню діяльність, що в кінцевому під­сумку було результатом того, що учні були не пасивними слухача­ми, а активними учасниками.
Також я провела урок з геометрії на тему - "Зображення фігур у стереометрії". Мета уроку: формувати в учнів знання про зображення фігур у стереометрії; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Тип уроку - комбінований. На цьому уроці ми познайомились з многограниками. Навчились їх будувати. І в них було завдання зробити вдома з підручних матеріалів многограник.

пʼятниця, 20 вересня 2019 р.

10-й день педпрактики

Сьогодні у нас в школі відзначали Міжнародний день миру.






 


                                                           
    Учні усієї школи долучились до флешмобу.
   Також сьгодні я провела урок геометрії в 10-м класі. Тема уроку - "Паралельне проектування і його властивості". Тип уроку - комбінований. Мата уроку - формувати в учнів знання про паралельне проектування і його властивості; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Спочатку я перевірила домашнє завдання учнів викликавши до дошки двох учні, а сама тим часом прошла між рядами і перевірила зошити на виконання домашнього завдання. Під час уроку привелтала увагу учнів, ставлячи питання, іноді виходить на рівень діалогу з учнями. Методи навчання і виховання досить результативні, не складні, скоординовані, діти швидко їх засвоюють. У процесі уроку виправляла помилки в рішеннях прикладів, у випадках ускладнень робить підказки.  Дотримувалася дидактичних принципів навчання та виховання: активності, наочності навчання, систематичності, послідовності, доступності. Привертала увагу дітей до аналізу виконаних завдань, самооцінцки. Учні ставляться до занять позитивно, по можливості виконують усі вправи уроку. Час уроку доцільно розподілено за рівнями складності. У заключній частині уроку закріплення основних моментів. Потім підвела підсумків уроку та задала домашнє завдання.
 А ще я відвідала урок інформатики. Тема уроку була "Інструктаж з БЖД. Консолідація даних. Зведені таблиці. Практична робота 1. Створення зведеної таблиці." Тип уроку - комбінований. Мата уроку - формувати в учнів знання про консолідацію даних; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Вчитель розповіла тему уроку та учні приступили до виконання пратичної роботи. На цьому уроці було створено належні матеріальні, морально-психоло­гічні, гігієнічні, естетичні умови. Урок проходить у чистому, добре провітреному класі .Заняття проведено в досить високому темпі, раціонально ви­користано кожну хвилину.

четвер, 19 вересня 2019 р.

9-й день педпрактики

Сьгодні я відвідала уроки фізики та української мови.
  Тема уроку фізики - "Закони додавання переміщень і швидкостей". Тип уроку - комбінований. Мата уроку - формувати в учнів знання про закони додавання переміщень і швидкостей; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Робота з вивчення нового ма­теріалу характеризується кон­кретністю й чіткістю реалізації основних завдань уроку. Виклад нового матеріалу відзначається логічністю, умілим виділенням головного, істотного. Учитель розкриває зміст теми цікаво, до­ступно, з наукових позицій, ви­користовує останні досягнення. Новий матеріал вивчається в процесі самостійної роботи, яка носить творчий пошу­ковий характер. Це сприяє розви­тку в учнів самостійності, допит­ливості, здатності встановлювати певні закономірності. До осно­вних висновків учні приходили самі, а вчитель при цьому зберігав керівну роль. Використання наочності та технічних засобів навчання, їх застосування дозво­лило не тільки доступно викласти новий матеріал і закріпити його, але і зекономити час на вироблен­ня практичних умінь і навичок в учнів на самому уроці. Ви­користання технічних засобів і за­собів наочності допомогло учням глибше проникнути в суть вивче­ного матеріалу. Запитання вчителя до учнів ак­тивізували їх до самостійних су­джень і практичних дій, направ­ляли на доказову відповідь. Це сприяло більш повній реалізації на уроці принципу виховуючого та розвиваючого навчання. Протя­гом уроку учи­тель добився від своїх учнів гра­мотної і повної відповіді, точних формулювань.
  
Тема уроку - "Лексичні й фразеологічні синоніми, антоніми. Синонімічне багатство української мови". Тип уроку - комбінований. Мата уроку - формувати в учнів знання про лексичні й фразеологічні синоніми, антоніми; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Упродовж уроку знання застосовувались у вправах, учні зробили значний крок на шляху розвитку. Навчання здій­снювало вплив на розвиток і ви­ховання школярів, тому що учитель враховував навчальні можливості кожного з них. Урок сприяв роз­витку кожної дитини, її пам’яті, мислення, волі, ефективно орга­нізовувалась пізнавальна діяль­ність школярів.
Майстерність учителя вияв­лялася у тому, що знання, набу­ті учнями на попередніх уроках, вдало застосовуються і надалі, повторення оптимально спів­відноситься з вивченням ново­го матеріалу таким чином, що для цього не потрібно спеціаль­но виділяти час. Систематич­на робота вчителя в даному на­прямку дасть змогу повторюва­ти учнями матеріал без завдань для домашнього повторення за підручником. Весь клас працював активно і з інтересом.

середа, 18 вересня 2019 р.

8-й день педпрактики

  Сьогодні відбулась 15-ти хвилинка на тему «Правила поведінки в школі, вдома, на вулиці». Класний керівник провела інструктаж по правилам безпеки вдама та на вулиці, а також наголосила, в нашому класному куточку є правила поведінки в школі. Тому всім кому це необхідно можуть завжди ознайомитися з ними.
   Також я була присутня на уроках хімії та історії України.
Тема уроку хімії - "Ковалентні карбон-карбонові зв’язки у молекулах органічних сполук: простий, подвійний, потрійний". Тип уроку - комбінований. Мата уроку - формувати в учнів знання про ковалентні карбон-карбонові зв’язки у молекулах органічних сполук: простий, подвійний, потрійний; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. На уроці належним чином було про­ведено перевірку домашнього за­вдання. Оптимально використано час на цю роботу. Перевірка знань учнів характеризується чіткістю мети. Опитування мало науковий характер, що в першу чергу обу­мовлювалося вмінням виправляти помилки в ході відповіді та залу­ченням до цієї роботи учнів. Робота з вивчення нового ма­теріалу характеризується кон­кретністю й чіткістю реалізації основних завдань уроку. Виклад нового матеріалу відзначається логічністю, умілим виділенням головного, істотного. Учитель розкриває зміст теми цікаво, до­ступно, з наукових позицій, ви­користовує останні досягнення. 
  Тема уроку історії України - "Бойові дії на території України в 1916 — на початку 1917 р.Мета уроку - ознайомити учнів з історією воєнних дії на території України в 1916–1917 рр. Урок проводився в формі лекції. Вчитель розповідала матеріал, а учні уважно слухали вчителя і конспектували найголовніше. Під час уроку вчитель привертала увагу учнів, ставлячи питання, іноді виходить на рівень діалогу з учнями. Методи навчання і виховання досить результативні, не складні, скоординовані, діти швидко їх засвоюють. У процесі уроку виправляє помилки в рішеннях прикладів, у випадках ускладнень робить підказки. Урок проведено  організаційно,  чітко  підкреслено  важливі  моменти, використана  наглядність. Мета  уроку  досягнута. Учні  оволоділи новими знаннями, розвинувши наукове бачення  світу.  Урок проведений  на  достатньому  научному,  методичному  і  етичному  рівні.  Учні активно працювали на уроці. В процесі уроку всі завдання студента-практиканта виконані на високому рівні.

вівторок, 17 вересня 2019 р.

7-й день педпрактики

Ось і з`явився у нас в школі постійний розклад. Ми всі його дуже чекали)
Сьогодні я відвідала уроки історії України та інформатки.
Тема уроку з історії України - "Воєнні дії на території України в 1914–1915 рр.". Тип уроку - урок засвоєння нових знань. Мета уроку - ознайомити учнів з історією воєнних дії на території України в 1914–1915 рр. Урок проводився в формі лекції. Вчитель розповідала матеріал, а учні уважно слухали вчителя і конспектували найголовніше. Під час уроку вчитель привертала увагу учнів, ставлячи питання, іноді виходить на рівень діалогу з учнями. Методи навчання і виховання досить результативні, не складні, скоординовані, діти швидко їх засвоюють. У процесі уроку виправляє помилки в рішеннях прикладів, у випадках ускладнень робить підказки. Вчитель дотримувалась дидактичних принципів навчання та виховання: активності, наочності навчання, систематичності, послідовності, доступності. Привертала увагу дітей до аналізу виконаних завдань, самооцінцки. Учні ставляться до занять позитивно, по можливості виконують усі вправи уроку. Час уроку доцільно розподілено за рівнями складності. У заключній частині уроку закріплення основних моментів. Проводиться підведення підсумків уроку, дається домашнє завдання.
  Тема уроку з інформатки - "Інструктаж з БЖД. Комп'ютерне моделювання об'єктів і процесів. Комп'ютерний експеримент". Тип уроку - комбінований. Мата уроку - формувати в учнів знання про комп'ютерне моделювання об'єктів і процесів; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Під час усьго уроку вчитель показувала приклади розв'язання вправ зрозуміло і доступно, пояснюючи важливі для розуміння учнями моменти, вказувала і виправляє помилки в процесі виконання вправ учнями. Учні до занять ставляться з великим ентузіазмом, охоче вирішують завдання на комп’ютерах. Вступна частина уроку містить контроль над отриманими знаннями, і введення в новий матеріал, що готує дітей до основної його частини. Вчитель відноситься до дітей з повагою, розумінням, дотримується тактовності. Урок проводиться згідно з програмою.

понеділок, 16 вересня 2019 р.

6-й день педпрактики

Мій 10 клас взяв участь у конкурсі плакатів : «Ваше здоров’я – у ваших руках».
   Також я провела два уроки в 10-му класі. 
  Перший урок алгебра. Тема уроку - "Діагностична контрольна робота". Тип уроку - урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок. Мета уроку - перевірити знання учнів за курс 9-го класу. Урок пройшов дуже швидко я роздала листочки з завданнями і учні відразу ж почали їх вирішувати. Час від часу учні задавали проблемні питання. 
 Другий урок був геометрія. Тема уроку - "Взаємне розміщення прямих у просторіТип уроку - урок узагальнення та систематизації знань.  Мета урока - узагальнити та систематизації знаня учнів з данної теми. Під час актуалізації опорних знань я нікого не викликала до дошки, а потроху опитувала весь клас. Якщо учень вагається з відповіддю, я пропонувала іншим допомогти йому. Також я пропонувала не лише від­творити пройдений матеріал, але і виділити із нього найбільш іс­тотне, підтвердити практичні на­вики теоретичними положеннями. Доповнювала і поглиблювала відповіді учнів, стимулювала їх на активне, свідоме засвоєння матеріалу по­становкою цілого ряду запитань. Оптимальним у процесі перевірки є співвідношення теоретичних та практичних завдань. Загалом урок  проведено  організаційно,  чітко  підкреслено  важливі  моменти, використана  наглядність. Мета  уроку  досягнута. Учні  оволоділи новими знаннями, розвинувши наукове бачення  світу.  Урок проведений  на  достатньому  научному,  методичному  і  етичному  рівні.  Учні активно працювали на уроці. В процесі уроку всі завдання свиконані на високому рівні.



пʼятниця, 13 вересня 2019 р.

5-й день педпрактики

Сьогодні я провела свій перший урок з інформатики. Тема уроку - "Сучасні інформаційні технології та системи. Людина в інформаційному суспільстві.". Тип уроку - комбінований. Мата уроку - формувати в учнів знання про сучасні інформаційні технології та системи; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Спочатку я провела актуалізацію опорних знань. Повідомила тему сьогоднішнього уроку. Нікого не викликала до дошки, а потроху опитує весь клас. Якщо учень вагається з відповіддю, пропонувала іншим допомогти йому з формулюваннями, щось додати, висловити свою точку зору, також я допомагала направляти хід думок учнів. Таким чином, за п'ять - сім хвилин, учні пригадали, обговорили та узагальнили матеріал попереднього уроку. Час від часу акцентувала увагу учнів на якихось важливих фактах: «А ось тут давайте детальніше», «Це дуже важливо». Таким чином, звертала увагу учнів на якісь значущі, ключові факти, які є ключем до розв'язання якогось питання, проблеми. Це сприяє виробленню в учнів уміння виділяти головні думки, суттєві сторони досліджуваного матеріалу, вчить їх мислити аналітично, складаючи з окремих епізодів цілісну картину. На мою думку урок  проведено  організаційно, чітко  підкреслено  важливі  моменти, використана  наглядність. Мета  уроку  досягнута. Учні оволоділи новими знаннями, розвинувши наукове бачення  світу.  Урок проведений  на достатньому  научному,  методичному  і  етичному  рівні.  Учні активно працювали на уроці. В процесі уроку всі завдання виконані на високому рівні.
  Також я провела урок з геометрії. Тема уроку - "Взаємне розміщення прямих у просторі". Тип уроку - комбінований. Мата уроку - формувати в учнів знання про взаємне розміщення прямих у просторі; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Урок я провела у формі лекції. Де розповіла учням основні означення та теореми. Учні під час уроку уважно мене слехали та тихенько конспектували. Час від часу задавали проблемні питання. У ході подання нового мате­ріалу проводиться безпосередня перевірка якості розуміння його учнями. Засвоєння нового мате­ріалу школярами на уроці є опти­мальним. Упродовж уроку знання застосовувались у вправах, учні зробили значний крок на шляху розвитку. Навчання здій­снювало вплив на розвиток і ви­ховання школярів, тому що учитель враховував навчальні можливості кожного з них. Урок сприяв роз­витку кожної дитини, її пам’яті, мислення, волі, ефективно орга­нізовувалась пізнавальна діяль­ність школярів.

четвер, 12 вересня 2019 р.

4-й день педпрактики

  Сьгодні я проводила класну година: «День пам’яті жертвам фашизму». Учні підготували невеликі доповіді на дану тему. А я продемонструвала відео на дану тему. 
 Також  я відвідала урок української мови та української літератури. 
  Тема уроку української мови - "Слововживання: вибір слова, лексична сполучуваність". Тип уроку - комбінований. Мата уроку - формувати в учнів знання про слововживання: вибір слова, лексична сполучуваність; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. На уроці належним чином було про­ведено перевірку домашнього за­вдання. Оптимально використано час на цю роботу. Перевірка знань учнів характеризується чіткістю мети. Опитування мало науковий характер, що в першу чергу обу­мовлювалося вмінням виправляти помилки в ході відповіді та залу­ченням до цієї роботи учнів. Робота з вивчення нового ма­теріалу характеризується кон­кретністю й чіткістю реалізації основних завдань уроку. Виклад нового матеріалу відзначається логічністю, умілим виділенням головного, істотного. Учитель розкриває зміст теми цікаво, до­ступно, з наукових позицій, ви­користовує останні досягнення. Новий матеріал вивчається в процесі самостійної роботи, яка носить творчий пошу­ковий характер. Це сприяє розви­тку в учнів самостійності, допит­ливості, здатності встановлювати певні закономірності. До осно­вних висновків учні приходили самі, а вчитель при цьому зберігав керівну роль.
  Тема уроку української літератури - "Іван Нечуй-Левицький. «Кайдашева сім’я». Реалізм
твору, сучасна (вічна) актуальність проблеми батьків і дітей. Колоритні людські характери в повісті". Тип уроку - урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок. Мата уроку - перевірити знання учнів з данної теми. Учні розповідали прочитаний ними твір. Вчитель доповнювала та корегувала їх відповіді.

середа, 11 вересня 2019 р.

3-й день педпрактики

      Сьогодні я відвідала уроки фізики та інформатики.
  Тема уроку фізики - "Основна задача механіки. Абетка кінематики". Тип уроку - комбінований. Мата уроку - формувати в учнів знання про основні задачі механіки; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Вчитель уміло проводить мотива­цію навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку, що сприяє збудженню їхнього інтересу до вивчення нової теми, творчої ді­яльності. Зміст уроку повністю відпові­дав вимогам навчальної програми та меті поставлених завдань. Кваліфіковано реалізовано принципи навчанняПедагог уміло пов’язує мате­ріал теми з життям, виробничим оточенням і робить це так, що цей зв'язок випливає зі змісту вивче­ного матеріалу та є його логічним продовженням. У ході подання нового мате­ріалу проводиться безпосередня перевірка якості розуміння його учнями. Засвоєння нового мате­ріалу школярами на уроці є опти­мальним. Для вдосконалення проведень занять я б запропонував, використовувати більш високу технічну базу: презентації з використанням проектора та мультимедійної дошки.
   Тема уроку інформатики - "Інструктаж з БЖД. Людина в інформаційному суспільстві. Системи електронного урядування. Технології колективного інтелекту". Тип уроку - комбінований. Мата уроку - формувати в учнів знання про людина в інформаційному суспільстві та системи електронного урядування; розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. Потрібно відзначити, що учні активно включаються в обговорення питань, що задаються вчителем, не соромляться висловлювати свої думки. Студент же заохочує таку активність схвалюючими фразами: «Молодець», «Правильно», «Так, саме так» і т.д. Це сприяє внутрішньому розкріпаченню учнів, ніхто не відчуває себе зайвим, учням дуже приємно усвідомлювати, що їхня думка значима, що вони можуть побачити якісь приховані закономірності та факти, а значить, здатні мислити глибоко і серйозно. Учні ведуть себе дисципліновано, тому що всі включені в роботу і не відволікаються. Потрібно відзначити, що учні активно включаються в обговорення питань, що задаються вчителем, не соромляться висловлювати свої думки. Вчитель же заохочує таку активність схвалюючими фразами: «Молодець», «Правильно», «Так, саме так» і т.д. Це сприяє внутрішньому розкріпаченню учнів, ніхто не відчуває себе зайвим, учням дуже приємно усвідомлювати, що їхня думка значима, що вони можуть побачити якісь приховані закономірності та факти, а значить, здатні мислити глибоко і серйозно. Учні ведуть себе дисципліновано, тому що всі включені в роботу і не відволікаються. Цілі та завдання були виконані.

вівторок, 10 вересня 2019 р.

2-й день педпрактики

 Сьогодні я була присутня та допомогала проводити класну годину на тему "Життя без шкідливих звичок", який проводився з учнями 10-го класу в формі диспуту з дітьми про куріння та алкоголь. На цій класні годині класний керівник і я розповідали учням як важливо берегти своє здоров`я ще з дитинства, як важливо займатися спортом та не взивати щкідливі звичні. Учні нас у важно слухали, виказували свою думку на дану тему та зробили висновки важливі для себе.
 Також сьогодні я відвідала урок історії в 10 класі. На цьому уроці учні розповідали свої доповіді про відомих людей. Так наприклад Ілона розповідала про Леніна В. І., а Еля про Корельского. Тип уроку - урок формування умінь і навичок. Мета - перевірита знання учнів з даної теми. Під час доповідей вчитель наголошувала  що їх доповіді знадобляться їм для ЗНО, а також для саморозвитку. Також вона доповнювала цікавими фактами доповіді учнів.
Ще я відвідала урок хімії. Тема уроку - Поняття про явище ізомерії та ізомери. Тип уроку - комбінований. Мета уроку - формувати в учнів знання про поняття про явище ізомерії та ізомери;  розвивати вміння використовувати отримані знання на практиці. На цьому уроці вчитель продемонструвала за допомогою презентації моделі молекул ізомерів. Під час уроку вчитель привертала увагу учнів, ставлячи питання, іноді виходить на рівень діалогу з учнями. Методи навчання і виховання досить результативні, не складні, скоординовані, діти швидко їх засвоюють. У процесі уроку виправляє помилки в рішеннях прикладів, у випадках ускладнень робить підказки. Час від часу акцентувала увагу учнів на якихось важливих фактах: «А ось тут давайте детальніше», «Це дуже важливо». Таким чином, звертає увагу учнів на якісь значущі, ключові факти, які є ключем до розв'язання якогось питання, проблеми. Це сприяє виробленню в учнів уміння виділяти головні думки, суттєві сторони досліджуваного матеріалу, вчить їх мислити аналітично, складаючи з окремих епізодів цілісну картину. Цілі та завдання уроку виконано. 

1-й день педпрактики

     Ура! Сьогодні мій перший день педагогічної практики. Це був дуже  насичений день. Я познайомилась з адміністрацією школи № 75, вчителем інформатики, з 10-м класом та їх класним керівником. 

    Так, як я проходжу практику і одночасно працюю в цій школі, то я провела два урока в 10-м класі. На урокі з алгебри ми готувалися до діагнистичної контрольної роботи. Тип уроку - урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок. Мета уроку: перевірити знання та уміння учнів за 9 клас. На цьому уроці ми повторили всі важливі теми за курс 9-го класу. Зробили акцент на складних темах, які учні за час літнього періоду забули. Під час уроку були використані такі засоби навчання як картки, записи на дошці та підручник.Поставлені задачі вдалось повністю реалізувати.
     На уроці з геометрії ми розглядали тему: "Основні поняття і аксіоми стереометрії". Тип уроку - комбінований. Мета урока: сформулювати в учнів уявлення про основні поняття стериометрії; використання засвоєних знань, умінь і навичок на практиці. На цьму уроці учні 10-го класу познайомились з такою наукою як стериометрія.Структура комбінованиого урока сприяла вирішеню основних видів завдань. Раціонально було виділено місце для вивчання нового матеріалу та його закріплення. Закріплення матеріалу було проведено за допомогою прийому "Блиц-опитування", роботи з підручником та роботи в парах над проблемними питанями. Загалом урок проведено успішно. Цілі та завдання уроку виконанні.